АВТОР
Даниел Л. Дженсън
ТИП РАБОТА
Адаптация на корица
ИЗДАТЕЛ
Егмонт

A Fate Inked in Blood

1: Съдба, написана с кръв

Уловена в капана на нежелан брак, Фрея по цял ден чисти риба и мечтае да бъде воин. И да забие бойната си брадва в гърба на своя съпруг грубиян.

Един ден мечтите ѝ се сбъдват по непредвиден начин: съпругът ѝ я предава във властта на местния ярл. Сега Фрея е принудена да се изправи в двубой до смърт с неговия син – Бьорн. И да разкрие своята най-голяма тайна – в жилите ѝ тече кръвта на богиня, която я превръща във воин и ѝ дава магическа сила да отбие всяко нападение.

Отдавнашно пророчество твърди, че този, който контролира съдбата на девицата воин, ще има силата да обедини племената на Скаланд под властта на един крал. Воден от сляпата си вяра, че това се отнася за него, ярлът изтръгва от Фрея кръвна клетва за покорство и нарежда на Бьорн да я пази от враговете им. За да докаже силата си, Фрея трябва да се научи да се сражава и да овладее магията си. И през цялото време – да преодолява опасните изпитания на боговете. Но най-голямото предизвикателство е друго: да се пребори със забранените си чувства към Бьорн. Защото, поддаде ли се на привличането към пленителния и пламенен воин, рискува не само своя собствен живот, но и съдбата на всички, които обича.

Книгата на сайта на издателя

2: Проклятие, издълбано в кост

2: Проклятие, издълбано в кост

„Всичко, което може да искате от едно романтично фентъзи!“ — Елизе Кова

Тайната на божественото ѝ наследство най-сетне е разкрита. Със силата на магията в кръвта си Фрея може да унищожи хиляди невинни човешки животи. Младата жена би направила и немислимото, за да избегне тази мрачна съдба, затова сключва съюз с най-големия враг на Скаланд и търси подкрепа от пророчицата, предсказала бъдещето ѝ.

Фрея все още не може да приеме предателството на Бьорн, а кръвните клетви, които е дала, изискват от нея да бъде все по-близо до него, докато търсят начин да предотвратят надвисналата война. Магията ѝ я тегли към фронтовата линия на стара вражда, оплитайки я в отношенията между безсъдбовните на Норделанд – деца на боговете, които служат на краля, когото е отгледана да мрази. Същият крал, който, за разлика от Бьорн, сега е готов да се бие на нейна страна. Защото, въпреки желанието, което гори между Бьорн и Фрея, нарастващото му недоверие към избрания от нея път заплашва да ги раздели още повече.

С наближаването на войната богове и смъртни трябва да изберат оръжията си. А най-ожесточената битка е тази, която Фрея води сама със себе си. С магията на две богини, горяща във вените ѝ, тя трябва да вплете нишките на съдбата, за да реши собствения си път. Ще бъде ли щитът, който ще пази народа, или проклятието, което го ще го унищожи?

Книгата на сайта на издателя